Nasze wyniki

WYBRANE WYNIKI 2014

W 2014 roku zawodnicy UAM Triathlon zdobyli łącznie 13 medali w tym 11 medali Mistrzostw Polski i 2 medale Mistrzostw Europy oraz 63 razy stawali na podium w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach w aquathlonie, duathlonie i triathlonie.

Skróty: K – kobiety, M – mężczyźni, PP – Puchar Polski, ZO – Zawody Ogólnopolskie, ZM – zawody międzynarodowe

(W poniższym zestawieniu uwzględniono wyłącznie wyniki, które zasługują na wyróżnienie)


TRIATHLON

1. Mistrzostwa Polski – sprint (ZM): Susz 4-6.07

Klasyfikacja generalna:

  • D. Kowalski – brązowy medal (M) – tytuł drugiego WICEMISTRZA POLSKI

Kategoria – młodzieżowiec:

  • R. Czysz – miejsce 7 (M)
  • A. Heneczkowska – miejsce 8 (K)
  • R. Stefański – miejsce 10 (M)
  • G. Kupka – miejsce 11 (M)

Mistrzostwa Polski – dystans olimpijski (ZM): Ełk – 08.06.

Klasyfikacja generalna:

  • D. Kowalski – 6 miejsce (M)

Kategoria młodzieżowiec:

  • R. Czysz – miejsce 6 (M)
  • G. Kupka – miejsce 7 (M)

Mistrzostwa Polski – super sprint (ZM): Gołuchów 14.06.

Klasyfikacja generalna:

  • D. Kowalski – złoty medal (M) – tytuł Mistrza Polski

Drużynowe Mistrzostwa Polski (ZO): Sława – 19.07.

  • Srebrny medal drużyny męskiej ( D. Kowalski, Robert Czysz, Jacek Krawczyk) – tytuł DRUŻYNOWEGO MISTRZA POLSKI

Beko Ełk Triathlon – Ełk – 08.06.

Kategoria M55:

  • A. Lewandowski – miejsce 1 (M)

Elemental Triathlon Olsztyn (ZM): Olsztyn – 18.05

Klasyfikacja generalna:

  • D. Kowalski – miejsce 2 (M)
  • F. Przymusiński – miejsce 3 (M)

Kategoria – M30

  • F. Przymusiński – miejsce 1 (M)

Triathlon Sieraków 1/4 Ironman (ZM): Sieraków 01.06.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – 1 miejsce (M)
  • R. Stefański – miejsce 7 (M)

Kategoria junior:

  • R. Stefański – miejsce 1 (M)

Klasyfikacja M(30)

  • F. Przymusiński – 1 miejsce (M)

Kategoria – M50

  • A. Lewandowski – miejsce 1 (M)

Kategoria – M65

  • W. Haibach – miejsce 1 (M)

Triathlon Sieraków 1/2 Ironman (ZM): Sieraków 31.05.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – 8 miejsce (M)

Kategoria – M30

  • F. Przymusiński – miejsce 2 (M)

Triathlon Lwa (ZO): Lusowo – 14.06.

Klasyfikacja generalna:

  • A. Heneczkowska – 1 miejsce (K)
  • J. Krawczyk – 1 miejsce (M)
  • R. Czysz – miejsce 2 (M)
  • R. Stefański – miejsce 4 (M)
  • G. Kupka – miejsce 5 (M)
  • M. Gaweł – miejsce 8 (M)

Kategoria junior młodszy:

  • W. Kupińska – miejsce 1 (K)

Triathlon Płock (ZO): Płock – 14.06.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 2 (M)

Triathlon Kołobrzeg 1/4 Ironman (ZM): Kołobrzeg 20.06.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – 1 miejsce (M)

Triathlon Kołobrzeg 1/8 Ironman (ZM): Kołobrzeg 20.06.

Klasyfikacja generalna:

  • J. Krawczyk – 1 miejsce (M)
  • A. Heneczkowska – miejsc 2 (K)
  • R. Czysz – miejsce 6 (M)
  • G. Kupka – miejsce 8 (M)

Triathlon Szczecin 1/2 Ironman (ZM): Szczecin 06.07.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – 1 miejsce (M)

Kategoria – M35:

  • A. Turowiec – miejsce 4 (M)

Kategoria – M50

  • A. Lewandowski – miejsce 1 (M)

Triathlon Gołdap – 06.07.

Kategoria – M65

  • W. Haibach – miejsce 1 (M)

Triathlon Górzno (ZM): Górzno 19.07.

Kategoria – M65

  • W. Haibach – miejsce 1 (M)

Sławski Festiwal Triathlonowy (ZO): Sława – 20.07.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 2 (M)

Kategoria junior młodszy:

  • A. Urbaniak – miejsce 5 (K)

LOTTO Poznań Triathlon – 1/2 Ironman (ZM): Poznań 26.07.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 5 (M)

Kategoria – M55

  • A. Lewandowski – miejsce 3 (M)

LOTTO Poznań Triathlon – 1/4 Ironman (ZM): Poznań 27.07.

Klasyfikacja generalna:

  • D. Kowalski – miejsce 1 (M)
  • F. Przymusiński – miejsce 5 (M)
  • R. Czysz – miejsce 9 (M)

Mistrzostwa Polski Weteranów (ZO)- Rawa Mazowiecka 03.08.

Kategoria – M60

  • W. Haibach – miejsce 5 (M)

Herbalife Triathlon (ZM) – 1/2 Ironman: Gdynia 10.08.

Klasyfikacja pro.

  • F. Przymusiński – miejsce 9 (M)

Kategoria – M50

  • A. Lewandowski – miejsce 1 (M)

Herbalife Triathlon (ZM) – 1/8 Ironman: Gdynia 09.08.

Klasyfikacja generalna:

  • J. Krawczyk – 4 miejsce (M)
  • H. Król – miejsce 10.

Tour De Tri Piła (ZO) 1/2 IM – Piła 15-17.08.

Klasyfikacja – generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 3 (M)

Klasyfikacja M(30)

  • F. Przymusiński – 2 miejsce (M)

Klasyfikacja M(25)

  • H. Król – miejsce 6 (M)

Kategoria – M50

  • A. Lewandowski – miejsce 3 (M)

Tour De Tri Piła (ZO) klasyfikacja generalna touru – Piła 15-17.08.

Klasyfikacja – generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 2 (M)

Triathlon Przechlewo (ZM) – 1/2 IM: 06.09.

Klasyfikacja – generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 1 (M)

Triathlon Przechlewo (ZM) – 1/4 IM: 07.09.

Klasyfikacja – generalna:

  • H. Król – miejsce 9 (M)
  • F. Przymusiński – miejsce 10 (M)

 

STARTY MIĘDZYNARODOWE (TRIATHLON)

Ecol Superprestige – sprint (ZM): Brno – 24.05.

Klasyfikacja generalna:

  • D. Kowalski – miejsce 3
  • R. Czysz – miejsce 11

Cologne – Mistrzostwa Europy Juniorów w Aquathlonie: 27.06

Kategoria – junior:

  • Jacek Krawczyk – złoty medal (M) – tytuł MISTRZA EUROPY JUNIORÓW

Zell am See – 1/2 IM : 31.08

Kategoria 30-34:

  • F. Przymusiński- miejsce 6 (M)

Almere Mistrzostwa Europy – 1/2 IM: 13.09

Kategoria – M 55-59

  • A. Lewandowski – srebrny medal (M) – tytuł WICEMISTRZA EUROPY 55-59

Alana Puchar Europy w Triathlonie: 26.09.

Kategoria 60:

  • W. Haibach – miejsce 2 (M)

IRONMAN Mallorka – IM (ZM): Majorka – 27.09

Kategoria 30-34:

  • F. Przymusiński- miejsce 54 (M)

Kategoria 50-54:

  • I. Szpot – miejsce 41 (M)

AQUATHLON

Mistrzostwa Polski (ZO): Olsztyn17.05.

Klasyfikacja – generalna:

  • D. Kowalski – medal złoty (M)
  • J. Krawczyk – medal srebrny (M)
  • A. Heneczkowska – miejsce 5 (K)
  • R. Czysz – miejsce 6 (M)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • A. Heneczkowska – medal srebrny (K)
  • R. Czysz – medal srebrny (M)

Kategoria – junior:

  • J. Krawczyk – medal złoty (M)

Kategoria – junior młodszy:

  • A. Urbaniak – miejsce 3

Kategoria – M50

  • A. Lewandowski – miejsce 3 (M)

Tour De Tri Piła (ZO) – Piła 15-17.08.

Klasyfikacja – generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 2 (M) 

DUATHLON / CROSSDUATHLON

Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie (ZO) – Dzierżoniów 26.04.

Klasyfikacja generalna:

  • R. Czysz – miejsce 4 (M)
  • J. Krawczyk – miejsce 10 (M)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • R. Czysz – medal złoty (M)
  • A-M. Jakubowska – medal srebrny (K)

Kategoria – junior:

  • J. Krawczyk – medal brązowy (M)
  • Kategoria – junior młodszy(ZO):
  • A. Urbaniak – miejsce 2 (K)

Tour De Tri Piła (ZO) – Piła 15-17.08.

Klasyfikacja M-30:

  • F. Przymusiński – miejsce 2 (M)

Kategoria – M50

  • A. Lewandowski – miejsce 3 (M)

 

 

 

WYBRANE WYNIKI 2013

W roku 2013 zawodnicy UAM Triathlon zdobyli łącznie 13 medali Mistrzostw Polski oraz 53 razy stawali na podium w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach w Aquathlonie, Duathlonie i Triathlonie.

Skróty: K – kobiety, M – mężczyźni, PP – Puchar Polski, ZO – Zawody Ogólnopolskie, ZM – zawody międzynarodowe

(W poniższym zestawieniu uwzględniono wyłącznie wyniki, które zasługują na wyróżnienie)


TRIATHLON

Mistrzostwa Polski – sprint (ZM): Susz 23.06

Klasyfikacja generalna:

  • D. Kowalski – 6 miejsce (M)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • D. Kowalski – miejsce 4 (M )
  • A. Heneczkowska – miejsce 7 (K)

Kategoria – junior:

  • R. Czysz – miejsce 4 (M)
  • A-M. Jakubowska – miejsce 5 (K)

Mistrzostwa Polski – dystans olimpijski (ZM): Górzno – 17.08

Kategoria – młodzieżowiec:

  • D. Kowalski – miejsce 5 (M )

Kategoria – junior:

  • R. Czysz – miejsce 6 (M)

Kategoria – weteran II:

  • W. Haibach – medal srebrny (M) 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (ZO): Rawa Mazowiecka – 26.07 

Kategoria – junior młodszy:

  • J. Krawczyk – miejsce 8 (M)
  • A. Urbaniak – miejsce 11 (K) 

Elemental Triathlon Olsztyn (ZM): Olsztyn – 19.05

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – 4 miejsce (M)

Kategoria – M30

  • F. Przymusiński – miejsce 1 (M)

Kategoria – M18

  • A-M Jakubowska – miejsce 5 (K) 

Ogólnopolskie zawody Triathlonowe (ZO): Ślesin – 26.05

Klasyfikacja generalna:

  • D. Kowalski – miejsce 1(M)
  • J. Krawczyk – miejsce 3 (M)
  • R. Stefański – miejsce 6 (M)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • D. Kowalski – miejsce 1 (M)
  • R. Stefański – miejsce 3 (M)

Kategoria – junior:

  • A-M Jakubowska – miejsce 3 (K)

Kategoria – junior młodszy:

  • J. Krawczyk – miejsce 1 (M)
  • A. Urbaniak – miejsce 5 (K) 

Triathlon Sieraków 1/2 Ironman (ZM): Sieraków 01.06

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – 3 miejsce (M)

Kategoria – M50

  • A. Lewandowski – miejsce 1 (M)
  • J. Matuszewski – miejsce 4 (M) 

Triathlon Sieraków 1/4 Ironman (ZM): Sieraków 02.06

Klasyfikacja generalna:

  • A. Heneczkowska – miejsce 2 (K)
  • D. Kowalski – miejsce 3 (M)
  • F. Przymusiński – 4 miejsce (M)
  • R. Czysz – miejsce 6 (M)

Kategoria – M30

  • F. Przymusiński – miejsce 1 (M)

Kategoria – M18

  • R. Czysz – miejsce 5 (M) 

Triathlon Susz – 1/2 Ironman (ZM): Susz 22.06

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 2 (M)

Kategoria – M50

  • A. Lewandowski – miejsce 1 (M) 

Triathlon Susz – sprint (Z0): Susz 22.06

Klasyfikacja generalna:

  • J. Krawczyk – miejsce 1 (M) 

Triathlon Sława- super sprint (ZO): Sława 14.07

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – 3 miejsce (M)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • A. Heneczkowska – miejsce 3 (K)
  • R. Stefański – miejsce 4 (M)

Kategoria – junior młodszy:

  • J. Krawczyk – miejsce 1 (M)

Klasyfikacja drużynowa:

  • miejsce 3 (Filip Przymusiński, R. Stefański, J. Krawczyk)

Beko Ełk Triathlon- 1/4 Ironman (ZM): Ełk 20.07

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 4 (M) 

Beko Ełk Triathlon- sprint (ZM): Ełk 20.07

Klasyfikacja generalna:

  • A. Heneczkowska – miejsce 3 (K)
  • R. Czysz – miejsce 1 (M) 

LOTTO Poznań Triathlon – 1/2 Ironman (ZM): Poznań 04.08

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 3 (M)

Kategoria – M50

  • A. Lewandowski – miejsce 1 (M)
  • J. Matuszewski – miejsce 3 (M) 

LOTTO Poznań Triathlon – 1/4 Ironman (ZM): Poznań 04.08

Klasyfikacja generalna:

  • A. Heneczkowska – miejsce 1 (K)
  • A-M. Jakubowska – miejsce 2 (K)
  • D. Kowalski – miejsce 5 (M)
  • R. Czysz – miejsce 7 (M) 

Vitargo Winiec Triathlon – 1/4 Ironman (ZO): Winiec 04.08

Klasyfikacja generalna:

  • H. Król – miejsce 4 (M) 

 

STARTY MIĘDZYNARODOWE

Mistrzostwa Europy w Crosstriathlonie : Strobl – 08.09

Klasyfikacja generalna:

  • A. Heneczkowska – miejsce 11 (K)
  • F. Przymusiński – miejsce 19 (M)

Ecol Superprestige, Mistrzostwa Czech – sprint (ZM): Brno – 15.05

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 8 (M)

Puchar Europy: Brno – 25.05.

Klasyfikacja generalna:

  • R. Czysz – miejsce 24 (M)

City Triathlon Puchar Czech (ZM): Karlove Vary – sprint: 25.08

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 1 (M) 
  • R. Czysz – miejsce 4 (M)
  • J. Krawczyk – miejsce 5 (M)

Kategoria – junior:

  • R. Czysz – miejsce 1 (M)
  • J. Krawczyk – miejsce 2 (M)

 

AQUATHLON

Mistrzostwa Polski (ZM): Gdynia10.08

Klasyfikacja drużynowa:

  • Medal brązowy ( A. Heneczkowska, F. Przymusiński, R. Czysz, A-M. Jakubowska)

Klasyfikacja – generalna:

  • A. Heneczkowska – medal brązowy (K)
  • R. Czysz – miejsce 5 (M)
  • F. Przymusiński – miejsce 6 (M)
  • D. Kowalski – miejsce7 (M)

Kategoria – senior:

  • F. Przymusiński – medal brązowy (M)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • A. Heneczkowska – medal srebrny (K)
  • D. Kowalski – medal brązowy (M)

Kategoria – junior:

  • R. Czysz – medal złoty (M)
  • A-M. Jakubowska – medal brązowy (K)

Kategoria – junior młodszy:

  • J. Krawczyk – medal srebrny (M)

Kolski Aquathlon (ZO): Wąsosze 25.05

Klasyfikacja generalna:

  • D. Kowalski – miejsce 1(M)
  • J. Krawczyk – miejsce 2 (M)
  • R. Stefański – miejsce 3 (M)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • D. Kowalski – 1 miejsce (M)
  • R. Stefański – miejsce 2 (M)
  • J. Jankowski – miejsce 5(M)

Kategoria – junior młodszy):

  • J. Krawczyk – miejsce 1 (M)
  • A. Urbaniak – miejsce 2 (K)

 

DUATHLON

Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie (ZO) – Dzierżoniów 27.04

Klasyfikacja generalna:

  • A- M. Jakubowska – medal brązowy (K)
  • F. Przymusiński – miejsce 5 (M)
  • D. Kowalski – miejsce 8 (M)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • D. Kowalski – medal srebrny (M)
  • A. Heneczkowska – medal srebrny (K)
  • J. Brzeziński – miejsce 6(M)

Kategoria – junior:

  • A-M. Jakubowska – medal srebrny (K)
  • R. Czysz – miejsce 5 (M)

Kategoria – junior młodszy(ZO):

  • J. Krawczyk – miejsce 1 (M)
  • A. Urbaniak – miejsce 2 (K)
  • W. Kupińska – miejsce 3 (K)

 

STARTY INNE

Maniacka dziesiątka (ZM): 16.03. Poznań

Kategoria M30:

  • F. Przymusiński – miejsce 7 (M) 

Półmaraton Poznań (ZM): -7.04

Kategoria M30:

  • F. Przymusiński – miejsce 5 (M)

Bieg Chevrolet Szpot 10 km 12.05

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 11 (M)

Kategoria – M30

  • F. Przymusiński – miejsce 4 (M)

WYBRANE WYNIKI 2012


TRIATHLON

Mistrzostwa Polski – sprint (ZM): Konopiska 15.07.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – 4 miejsce (M)
  • A. Heneczkowska – 7 miejsce (K)
  • D. Kowalski – 10 miejsce (M)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • D. Kowalski – medal brązowy (M)

Kategoria – junior:

  • A. Heneczkowska – medal srebrny (K)
  • M.Wiśniewska – 4 miejsce (K)
  • Ł. Michalak – 4 miejsce (M)
  • R. Stefański – 8 miejsce (M)
  • A-M.Jakubowska – 9 miejsce (K)

Mistrzostwa Polski – dystans olimpijski, PP (ZM): Górzno – 18.08.

Kategoria – junior:

  • R. Czysz – miejsce 1 (M)
  • M. Wiśniewska – 2 miejsce (K)
  • Ł. Michalak – 2 miejsce (M)
  • R. Stefański – 9 miejsce (M)

Kategoria – weteran II:

  • M. Wróblewski – 1 miejsce (M)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (ZO): Kryspinów – 22.07.

Sztafety wojewódzkie:

  • O. Mnich (w składzie sztafety) – brązowy medal (K)

Kategoria – junior młodszy:

  • O. Mnich – 6 miejsce (K)
  • J. Krawczyk – 11 miejsce (M)

Mistrzostwa Polski Młodzików w Triathlonie (ZM): Szczecinek – 10.06.

Kategoria – młodzik

  • A. Urbaniak – medal srebrny (K)
  • W. Kupińska – miejsce 9 (K)

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (ZO): Wąsosze – 26.05.

Kategoria – młodzik:

  • A. Piechowiak – miejsce 6 (K)
  • A. Urbaniak – miejsce 10 (K)
  • W. Kupińska – miejsce 14 (K)

Ogólnopolskie zawody Triathlonowe (ZO): Ślesin – 27.05.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – 1 miejsce (M)
  • A. Heneczkowska – miejsce 4 (K)
  • D. Kowalski – miejsce 4 (M)
  • J. Jankowski – 6 miejsce (M)
  • M. Wiśniewska – 10 miejsce (K)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • D. Kowalski – 2 miejsce (M)

Kategoria – junior:

  • A. Heneczkowska – miejsce 1 (K)
  • J. Jankowski – 3 miejsce (M)
  • M. Wiśniewska – 3 miejsce (K)
  • R. Stefański – miejsce 6 (M)
  • Kategoria – junior młodszy:
  • J. Krawczyk – miejsce 4 (M)
  • O. Mnich – miejsce 5 (K)

Mistrzostwa Polski Weteranów i Puchar Polski (ZM): Środa Wlkp. 09.06.

Klasyfikacja generalna (PP):

  • A. Heneczkowska – miejsce 2 (K)
  • F. Przymusiński – miejsce 3 (M)
  • M. Wiśniewska – miejsce 5 (K)
  • Ł. Michalak miejsce 9 (M)
  • D. Kowalski – miejsce 10 (M)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • D. Kowalski – 2 miejsce (M)

Kategoria – junior:

  • A. Heneczkowska – 1 miejsce (K)
  • M.Wiśniewska – 2 miejsce (K)
  • Ł. Michalak – 2 miejsce (M)
  • R. Stefański – miejsce 4 (M)

Kategoria – weteran M3 (MP) :

  • J. Matuszewski – medal złoty (M)
  • A. Lewandowski – medal brązowy (M)
  • J. Szpot – miejsce 4 (M)

Kategoria – weteran M5 (MP):

  • M. Wróblewski – medal srebrny (M)

Mistrzostwa Polski na dystansie długim: Susz (ZM) – 07.07.

Kategoria – M50:

  • A. Lewandowski – miejsce 5 (M)

Herbalife Triathlon Susz (ZM): 08.07. – Susz

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – 2 miejsce (M)

VII Triathlon Płocki (ZO): Płock – 17.06.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 3 (M)
  • M. Wiśniewska – miejsce 3 (K)
  • D. Kowalski – miejsce 4 (M)
  • Ł. Michalak – miejsce 5 (M)
  • J. Jankowski – miejsce 7 (M)

Kategoria – weteran M5:

  • M. Wróblewski – miejsce 1 (M)

Radków Triathlon Cup: 22.07. – Radków

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 1 (M)

Eliminacje do OOM i Triathlon poziom wyżej (ZO): Lusowo 16.06.

Eliminacje do OOM

  • J. Krawczyk – miejsce 4 (M)
  • O. Mnich – miejsce 5 (K)

Klasyfikacja generalna:

  • R. Czysz – miejsce 4 (M)
  • A-M. Jakubowska – miejsce 6 (K)

GP Wheeler Triathlon Tour MTB: Kozienice – 05.08.

Klasyfikacja generalna:

  • M. Wiśniewska – miejsce 3 (K)
  • D. Kowalski – miejsce 3 (M)

GP Wheeler Triathlon Tour MTB: Ostrzyce – 11.08.

Klasyfikacja generalna:

  • M. Wiśniewska – miejsce 2 (K)
  • D. Kowalski – miejsce 2 (M)

Końcowa Klasyfikacja GP Wheeler Triathlon Tour MTB

Klasyfikacja generalna:

  • M. Wiśniewska – miejsce 3 (K)
  • D. Kowalski – miejsce 2 (M)

Końcowa Klasyfikacja Pucharu Polski

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 1 (M)
  • A. Heneczkowska – miejsce 5 (K)
  • Ł. Michalak – miejsce 7 (M)
  • M. Wiśniewska – miejsce 8 (K)

Kategoria – młodzieżowiec:

  • D. Kowalski – miejsce 5 (M)

Kategoria – junior:

  • M. Wiśniewska – miejsce 1 (K)
  • Ł. Michalak – miejsce 1 (M)
  • A. Heneczkowska – miejsce 4 (K)
  • A-M. Jakubowska – miejsce 9 (K)
  • R. Stefański – miejsce 9 (M)

 

STARTY MIĘDZYNARODOWE

Mistrzostwa Europy Juniorów: Eliat (Izrael) – 20/22.04.

  • A. Heneczkowska – miejsce 41 (K)
  • Ł. Michalak – miejsce 46(M)

Realistic City Triathlon: Karlove Vary – 25.08.

Klasyfikacja generalna:

  • R. Czysz – miejsce 3 (M)
  • R. Stefański – miejsce 8 (M)

Kategoria – junior:

  • R. Czysz – miejsce 1 (M)
  • R. Stefański – miejsce 3 (M)

Ecol Superprestige Triathlon, Mistrzostwa Czech: Brno – 15.09.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 9 (M)

Kategoria – junior:

  • M. Wiśniewska – miejsce 3 (K)

Puchar Europy: Alanya – 07.11.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 27 (M)

 

STARTY INNE

Maniacka dziesiątka (ZM): 17.03. Poznań

Klasyfikacja drużynowa:

  • Drużyna z F. Przymusińskim w składzie – miejsce 3 (M)

Bieg Chevrolet Szpot 10 km 13.05.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 10 (M)

Kategoria – 16-29

  • A. Heneczkowska – miejsce 7 (K)
  • F. Przymusiński – miejsce 8 (M)

Bieg Myślibórz – 10 km 19.05.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 7 (M)
  • D. Kowalski – miejsce 9 (M)

Kategoria – 16-29

  • F. Przymusiński – miejsce 1 (M)
  • D. Kowalski – miejsce 2 (M)

Bieg Przemysła – 10 km: Poznań – 13.11.

Klasyfikacja generalna:

  • F. Przymusiński – miejsce 6 (M)

 

AQUATLON

Mistrzostwa Polski w Aquathlonie: Gdynia 12.08

  • 7. miejsce (M) – J.Jankowski
  • 8. miejsce (K) – A.Haneczkowska
  • 2. miejsce (kat. junior) – A.Haneczkowska
  • medal brązowy (M) – J.Jankowski
  • 6. miejsce (M) – A-M.Jakubowska
  • 6. miejsce (K) – R.Czyż
  • medal brązowy – kategoria drużynowa

 

CROSSDUATHLON

Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie: Dzierżoniów 24.04

  • medal srebrny (kat. generalna, M) – Filip Przymusiński
  • medal srebrny (kat. generalna, K) – M.Wiśniewska
  • medal brązowy (kat. generalna, K) – A-M.Jakubowska
  • 5. miejsce (kat.generalna) – Ł.Michalak
  • 6. miejsce (kat.generalna) – D.Kowalski
  • 5. miejsce (kat.generalna) – R.Czyż
  • medal złoty (kat.młodzieżowiec, M) – Ł.Michalak
  • medal srebrny (kat.młodzieżowiec, M) – R.Czyż
  • medal złoty (kat.młodzieżowiec, K) – M.Wiśniewska
  • medal srebrny (kat.młodzieżowiec, K) – A-M.Jakubowska
  • srebrny medal (kat.junior młodszy, K) – O.Mnich
  • 6. miejsce (kat.junior młodszy, M) – J.Krawczyk
  • medal brązowy (kat. młodzik, K) – A.Urbaniak

WYBRANE WYNIKI 2011


TRIATHLON

Mistrzostwa Polski w Triathlonie – dystans olimpijski: Górzno 30.07

  • IV miejsce (kat. generalna) – Filip Przymusiński
  • IV miejsce (kat. młodzieżowa) – D. Kowalski

Puchar Polski w Triathlonie: Górzno 30.07.

  • IV miejsce (kat. junior) – R. Stefański
  • V miejsce (kat. junior) – Ł. Michalak
  • III miejsce (kat. weteran II) – M. Wróblewski
  • IV miejsce (kat. weteran II) – A. Lewandowski

Mistrzostwa Polski w Triathlonie – dystans sprinterski: Rawa Mazowiecka 09-10.06.

  • IV miejsce (kat. generalna) – Filip Przymusiński
  • IX miejsce (kat. młodzieżowa) – D. Kowalski
  • V miejsce (kat. junior – mężczyźni) – J. Jankowski
  • VII miejsce (kat. junior – mężczyźni) – J. Brzeźiński
  • IX miejsce (kat. junior – mężczyźni) – Ł. Michalak
  • V miejsce (kat. junior – kobiety) – A. Haneczkowska
  • VII miejsce (kat. junior – kobiety) – M. Wiśniewska 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Płock 17.07.

  • brązowy medal (kat. junior młodszy) – R. Czysz 

Młodzieżowe Mistrzostwa Makroregionów: Wąsosze 29.05.

  • srebrny medal (kat. młodzik) – O. Mnich 

Otwarte Mistrzostwa Polski Weteranów i Puchar Polski: Środa Wlkp. 25.06.

  • II miejsce (kat. generalna) – F. Przymusiński
  • II miejsce (kat. młodzieżowa) – D. Kowalski
  • IV miejsce (kat. weteran) – J. Matuszewski
  • srebrny medal (kat. weteran II) – M. Wróblewski
  • IV miejsce (kat. weteran II) – A. Lewandowski
  • srebrny medal (kat. weteran III) – W. Hainbach 

Mistrzostwa Polski na dystansie długim: Susz 12.06.

  • brązowy medal (kat. M50) – A. Lewandowski
  • srebrny medal (kat. M55) – M. Wróblewski 

Mistrzostwa Polski dystans – sprint: Susz 13.06.

  • II miejsce (kat. generalna) – F. Przymusiński
  • III miejsce (kat. młodzieżowa) – D. Kowalski
  • II miejsce (kat. junior – kobiety) – A. Haneczkowska
  • IV miejsce (kat. junior – kobiety) – M. Wiśniewska
  • III miejsce (kat. junior – mężczyźni) – Ł. Michalak
  • IV miejsce (kat. junior – mężczyźni) – J. Brzeziński
  • V miejsce (kat. junior – mężczyźni) – R. Stefański
  • VII miejsce (kat. junior – mężczyźni) – K. Monasterski 

Mistrzostwa Polski dystans – supersprint: Susz 13.06.

  • II miejsce (kat. junior młodszy – mężczyźni) – R. Czysz
  • VI miejsce (kat. junior młodszy – mężczyźni) – F. Nalewaja
  • VII miejsce (kat. junior młodszy – kobiety) – A. Jakubowska 

GP Wheeler Triathlon Tour: Wałcz 03.07.

  • I miejsce (kat. generalna) – F. Przymusiński
  • V miejsce (kat. generalna) – D. Kowalski
  • I miejsce (kat. weteran II) – A. Lewandowski 

VI Triathlon Płocki: Płock 16.07.

  • I miejsce (kat. generalna) – F. Przymusiński
  • IV miejsce (kat. generalna) – D. Kowalski
  • IX miejsce (kat. generalna) – R. Stefański
  • II miejsce (kat. weteran II) – M. Wróblewski
  • III miejsce (kat. weteran II) – A. Lewandowski 

Finał Pucharu Polski w Triathlonie: Konopiska 08.08.

  • II miejsce (kat. generalna) – F. Przymusiński
  • I miejsce (kat. młodzieżowa) – D. Kowalski
  • V miejsce (kat. junior młodszy) – F. Nalewaja
  • I miejsce (kat. weteran II) – M. Wróblewski 

 Końcowa klasyfikacja Pucharu Polski:

  • III miejsce (kat. generalna) – F. Przymusiński
  • II miejsce (kat. weteran II) – M. Wróblewski
  • IV miejsce (kat. weteran II) – A. Lewandowski 

GP Wheeler Triathlon Tour: Olsztyn 13.08.

  • II miejsce (kat. generalna) – F. Przymusiński 

Mistrzostwa Polski w Triathlonie Górskim oraz Finał Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB: Ostrzyce 27.08.

  • brązowy medal (kat. 18-29) oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu – F. Przymusiński

 

AQUATHLON

Mistrzostwa Polski w Aquathlonie: Gdynia 14.08.

  • srebrny medal (kat. generalna) – Filip Przymusiński
  • VII miejsce (kat. młodzieżowa) – D. Kowalski
  • VII miejsce (kat. junior) – M. Wiśniewska
  • brązowy medal (kat. junior młodszy) – F. Nalewaja

 

Otwarte Mistrzostwa Wałcza w Aquathlonie: Wałcz 03.07.

  • I miejsce (kat. generalna – mężczyźni) – F. Nalewaja
  • I miejsce (kat. generalna – kobiety) – M. Olimpia
  • II miejsce (kat. generalna – kobiety) – A-M. Jakubowska

 

CROSSDUATHLON

Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie: Dzierżoniów 07.05

  • srebrny medal (kat. generalna) – Filip Przymusiński
  • srebrny medal (kat. młodzieżowa) – D. Kowalski
  • srebrny medal (kat. junior) – Ł. Michalak
  • brązowy medal (kat. junior) – R. Stefański
  • I miejsce (kat. junior młodszy – mężczyźni) – R. Czysz
  • I miejsce (kat. junior młodszy – kobiety) – O. Mnich
  • II miejsce (kat. junior młodszy – kobiety) – A. Jakubowska

MEDALE 2010


W 2010 ROKU NASI ZAWODNICY ZDOBYLI 13 MEDALI MISTRZOSTW POLSKI W TRIATHLONIE I AQUATHLONIE:

Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie olimpijskim:

  • brązowy medal (kat. generalna) – Filip Przymusiński
  • brązowy medal (kat. młodzieżowa) – Anna Mejzińska 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Triathlonie:

  • srebrny medal – Anna Heneczkowska
  • brązowy medal – Jakub Brzeziński 

Mistrzostwa Polski w Triathlonie Górskim:

  • złoty medal (kat. generalna) – Filip Przymusiński
  • złoty medal (kat. weteran II) – Andrzej Lewandowski 

Mistrzostwa Polski Weteranów w Triathlonie:

  • złoty medal (kat. weteran II) – Andrzej Lewandowski
  • brązowy medal (kat. weteran I) – Jacek Matuszewski
  • brązowy medal (kat. weteran III) – Werner Hainbach 

Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie długim (1/2 IronMan)

  • srebrny medal (kat. weteran II) – Andrzej Lewandowski
  • brązowy medal (kat. weteran II) – Mieczysław Wróblewski 

Mistrzostwa Polski w Aquathlonie:

  • srebrny medal (kat. junior młodszy) – Magdalena Wiśniewska
  • srebrny medal (kat. junior młodszy) – Jacek Jankowski

MEDALE 2009


W 2009 ROKU NASI ZAWODNICY ZDOBYLI 10 MEDALI MISTRZOSTW POLSKI

Triathlon:

  • brązowy (kat. generalna) M. P. na dystansie olimpijskim – Filip Przymusiński
  • srebrny na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży(OOM) – Anna Heneczkowska
  • brązowy, Klub Sportowy UAM Triathlon Poznań na OOM

Mistrzostwa Polski w Duathlonie:

  • srebrny (kat. generalna) – Halina Przymusińska
  • brązowy (kat. generalna) – Filip Przymusiński
  • złoty (kat. młodzieżowa) – Halina Przymusińska,
  • złoty (kat. junior) – Anna Heneczkowska
  • złoty (kat. młodzik) – Robert Czysz
  • srebrny (kat. weteran) – Jacek Matuszewski
  • brązowy (kat. weteran ) – Mieczysław Wróblewski

MEDALE 2008


W 2008 ROKU NASI ZAWODNICY ZDOBYLI 8 MEDALI W TYM:

Mistrzostwa Polski w Duathlonie:

  • złoty medal (kat. generalna) – Joanna Wojtaszek
  • złoty medal (kat. generalna) – Filip Przymusiński
  • złoty medal (kat. młodzieżowa) – Halina Przymusińska
  • złoty medal (kat. weteran) – Jacek Matuszewski
  • złoty medal (kat. junior) – Agata Mróz 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików:

  • złoty medal (kat. junior) – Anna Heneczkowska
  • złoty medal (kat. młodzik) – Robert Czysz

MEDALE 2007


W 2007 ROKU NASI ZAWODNICY ZDOBYLI 6 MEDALI MISTRZOSTW POLSKI:

Mistrzostwa Polski w Duathlonie:

  • złoty medal (kat. generalna)– Filip Przymusiński
  • srebrny medal (kat. młodzieżowa) – Hubert Król
  • brązowy medal (kat. młodzieżowa) – H. Przymusińska 

Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim:

  • brązowy medal (kat. weteran II) – M. Wróblewski 

Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie olimpijskim:

  • brązowy medal (kat. weteran II) – M. Wróblewski 

Mistrzostwa Polski Weteranów w Triathlonie:

  • brązowy medal (kat. weteran II) – M. Wróblewski

MEDALE 2006


W 2006 ROKU ZAWODNICY SEKCJI TRIATHLONY ZDOBYLI 10 MEDALI MISTRZOSTW POLSKI:

Mistrzostwa Polski w Duathlonie na dystansie sprinterskim:

  • srebrny medal (kat. generalna) – Filip Przymusiński
  • złoty medal (kat. młodzieżowa) – Filip Przymysiński
  • brązowy medal (kat. generalna) – Joanna Wojtaszek
  • srebrny medal (kat. młodzieżowa) – Joanna Wojtaszek
  • brązowy medal (kat. młodzieżowa) – H. Przymusińska
  • złoty medal (kat. weteran I) – J. Matuszewski
  • brązowy medal (kat. weteran II) – M. Wróblewski 

Mistrzostwa Polski w Duathlonie na dystansie długim:

  • brązowy medal – Filip Przymusiński
  • srebrny medal (kat. weteran I) – J. Matuszewski 

Mistrzostwa Polski w Aquathlonie:

  • złoty medal (kat. weteran II) – M. Wróblewski

MEDALE 2005


W 2005 ROKU NASI ZAWODNICY ZDOBYLI 3 MEDALE MISTRZOSTW POLSKI:

Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim:

  • brązowy medal (kat. młodzieżowa) – Filip Przymusiński 

Mistrzostwa Polski w Aquathlonie:

  • srebrny medal – Joanna Wojtaszek
  • brązowy medal (kat. weteran I) – Andrzej Lewandowski

MEDALE 2004


W 2004 ROKU NASI ZAWODNICY ZDOBYLI 5 MEDALI MISTRZOSTW POLSKI:

Klubowe Mistrzostwa Polski w Triathlonie:

  • brązowy medal – drużyna w składzie: M. Szymański, F. Przymusiński B. Głuszkowski 

Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim:

  • brązowy medal – M. Szymański 

Mistrzostwa Polski w Aquathlonie:

  • srebrny medal – M. Szymański 

Mistrzostwa Polski w Aquathlonie:

  • brązowy medal – M. Brumm 

Mistrzostw Polski w Aquathlonie:

  • brązowy medal (kat. młodzieżowiec) – F. Przymuniński